Ile kosztuje umeblowanie sypialni?

Wiele osób uważa, że umeblowanie sypialni to bardzo duży koszt. Nic bardziej mylnego. Wcale nie musi to być duża inwestycja. To ile zapłacimy, zależy od mebli, jakie kupimy. Planujecie urządzić sypialnie? W tym artykule powiemy wam, na jaką cenę powinniście być przygotowani.

 

Cena za łóżko do sypialni

Zacznijmy od najważniejszego elementu sypialni, bez którego to pomieszczenie nie spełniałoby swojej funkcji. Jest nim oczywiście łóżko. Przy zakupie tego mebla warto odrzucić chęć zaoszczędzenia. Dlaczego? Ponieważ powinniśmy wybrać dobry produkt, na którym będzie się nam wygodnie spało, aby nie bolały nas plecy i inne części ciała. W nim mamy się regenerować i odpoczywać, a nie nabawić się problemów zdrowotnych. Dlatego należy zakupić coś odpowiedniego, co będzie dostosowane do nas.

sypialnia

Ceny łóżek bardzo się różnią. Koszt jednoosobowego będzie mniejszy niż dwuosobowego. Tak samo jest w przypadku łóżek dla dzieci, nastolatków czy dorosłych. Ceny zaczynają się od około 300zł, tylko one będą albo bez materaca albo będą słabej jakości. Za dobre partnerskie łóżko trzeba będzie zapłacić około 3000 zł.

Oczywiście znajdzie się tańsze pozycje np. do 1000zł. Pamiętajmy, że nie zawsze w cenie będzie materac i stelaż. Tanim rozwiązaniem będzie zrobienie sobie łóżka z palet. Jest to niezwykle modne i będziemy mogli zaoszczędzić parę złotych. Może warto się nad tym zastanowić, jeśli nie mamy zbyt wysokiego budżetu?

 

Meble do naszej sypialni

Przejdźmy teraz do mebli, które również są ważnym elementem każdej sypialni. Zacznijmy od komody. Ceny tego niezbędnego mebla również znacznie się różnią. Na początku określmy, ile rzeczy będzie musiała pomieścić, zmierzmy, jakiej wielkości ma ona być i wybierzmy się do sklepu, w którym ją zakupimy. Jej cena zaczyna się od 300zł, a kończy na tysiącach złotych. Sami musimy określić, jaki produkt i w jakiej cenie nas interesuje.

Szafy na ubrania również są istotne. Ich ceny są znacznie wyższe niż komód. Dobrego produktu nie kupimy za mniej niż 1000zł. Jeśli chcemy, aby posiadała ona lustro, również musimy się przygotować na podwyższenie ceny. Wiele osób marzy, aby w ich sypialni pojawiły się szafki nocne. Ich koszt to około 500zł, chociaż z pewnością znajdziemy tańsze i droższe pozycje.

 

Ile będą kosztować nas dodatki?

Dodatki również są istotne w naszej sypialni. Zacznijmy od oświetlenia. Lampki możemy kupić za 100zł, natomiast żyrandol może być droższym wydatkiem. Jeśli chcemy różne ozdobne lampy np.: taśmy LED czy cotton ballsy również musimy liczyć się z tym, że będzie nas to kosztować około 100zł.

W każdej sypialni powinno znaleźć się lustro. Ich koszty zaczynają się od 200zł. Czym większe, tym będzie ono droższe. Dodatki to również kwiaty, obrazy, dywany, żaluzje itp. To ile będziemy chcieli na nie wydać, zależy tylko od nas. Najlepiej sobie ustalić cen, jaką chcemy na to wydać i się jej trzymać. Przy dekoracjach można wydać zdecydowanie więcej, niż można sobie wyobrazić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *