Jaki materac do sypialni wybrać?

Wygodny materac jest niezwykle istotny w każdej sypialni. Podczas snu regenerujemy się, dlatego wybór tego, na czym śpimy, jest niezwykle ważny. Należy zadbać o to, aby materac był dostosowany do naszych potrzeb. Jeśli ktoś choruje, również warto dostosować materac do jego schorzenia.

Jaki materac należy zakupić?

Zakup materaca jest ważny. Opowiemy teraz, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze. Zacznijmy może od miękkości. Tak naprawdę sami powinniśmy wybrać, jaki chcemy, aby on był. Chyba że mamy konkretne zalecenia od lekarza. Jeśli chodzi o twardość naszego materaca, warto wiedzieć, że liczy ją w pięciostopniowej skali. Wygląda ona tak:

  • H1 – bardzo miękki materac,
  • H2 – miękki materac,
  • H3 – średnio twardy materac,
  • H4 – twardy materac,
  • H5 – bardzo twardy materac.

Ze znajomością tej skali łatwiej będzie nam wybrać odpowiedni materac dla siebie. Zastanówmy się sami, jakie mamy preferencje i wtedy zdecydujmy się wybrać do sklepu. Jak już w nim będziemy, warto, abyśmy się położyli na materacu i wtedy uznać, czy jest on dla nas odpowiedni. Specjaliści zalecają zakupić twardy materac. Są one lepsze dla kręgosłupa, ponieważ nie będziemy się zapadać. Warto mieć również na uwadze to, że każdy materac z czasem trochę wklęśnie.

materaz sprężynowy

Jakie są rodzaje materacy na łóżko?

Teraz opiszemy, jakie są rodzaje materaców, abyście wiedzieli, jaki będzie najlepszy dla was. Pierwszym będzie materac lateksowy. To rodzaj wysokiej klasy, który jest bardzo elastyczny. Dzięki czemu dostosowuje się do naszego ciała, przez co nie będziemy się nienaturalnie wyginać. Są odporne na grzyby i bakterie, więc alergicy powinni je zakupić. Co ciekawe, zmniejszają one pocenie się w nocy, więc idealnie sprawdzą się parą. Kolejny to materac kieszeniowy. Są one stworzone z wkładu sprężynowego otulonego warstwami zewnętrznymi.

Posiada również odpowiednio opakowane sprężyny, które działają niezależnie na siebie. Dzięki temu będzie on doskonale dopasowany do naszego ciała i odpowiednio będzie wspierać kręgosłup w trakcie nocy, co spowoduje, że nie będziemy się budzić obolali. Należy wspomnieć jeszcze o materacach kokosowych. To wspaniała pozycja dla osób, które uwielbiają spać na czymś twardszym. Posiadają one dobrą cyrkulację powietrza. Powinny o nim pomyśleć osoby, które mają problemy z poprawną postawą. Będzie on zapobiegał powiększaniu się tego schorzenia, co jest bardzo atrakcyjne dla tej grupy osób.

Teraz powiemy o materace termoelastyczne. To kolejny model, który wspaniale dopasuje się do naszego ciała. Jest stworzony z pianki, która się lekko ugina pod ciepłem naszego ciała. Powoduje to, że nie naciska ona na mięśnie ani naczynia krwionośne. Właśnie z tego powodu powinny z nich skorzystać osoby mające problem z krążeniem albo drętwieniem kończyn. Ostatni materac to multipocket i jest odmianą materaca kieszeniowego. Posiada wiele sprężyn, które sprawiają, że jest on elastyczny. Każdy, kto zdecyduje się w nie zainwestować, z pewnością będzie zadowolony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *